Ktorá žena by netúžila po krásnej pokožke hebkej a jemnej na dotyk? Pobyt na slnku, v bazéne, návšteva solárií, ale aj nevyvážená strava vedú často k tomu, že je koža vysušená a málo hydratovaná. Prečítajte si zopár našich tipov na pokožku hladkú ako hodváb.

Krémujte sa

Dosiahnuť spevnenú pokožku iba používaním krémov je azda nemožné, pretože látky v kréme musia preniknúť úplne do hĺbky kože, a to až k tukovým bunkám. Zjemniť pokožku krémom však možné je. Vyberajte si krémy s obsahom kofeínu a zeleného čaju, nevyhýbajte sa ani obsahu sóje, ďateliny lúčnej a koenzýmu Q10. Uvedené zložky podporujú tvorbu kolagénu, čím pomáhajú spevniť pokožku a zároveň ju zjemňujú. Krémy s obsahom kofeínu si nanášajte hlavne ráno. Skvelou voľbou je aplikovať kofeínový krém pred cvičením, pretože fyzická aktivita účinok kofeínu ešte viac umocní.

Hydratácia

Ak chcete dosiahnuť, aby vaša pokožka bola jemnejšia, majte na pamäti azda najhlavnejšiu zásadu: Čím viac je pokožka hydratovaná, tým je jemnejšia a hladšia. Doprajte jej preto potrebnú hydratáciu prostredníctvom telových mliek, olejov s obsahom aloe vera a kyseliny hyalurónovej. Zavlažujte sa navonok, ale aj vnútorne, pite dostatočné množstvo tekutín, najmä čistej pramenitej vody, bylinkových čajov a zeleninových štiav. Pripravte si smoothie či osviežujúcu limonádu, vyhýbajte sa sýteným nápojom.

Masáž

Jednou z ciest k dokonalo hladkej pokožke je masáž. Stavte na kvalitný píling a pravidelne si ním premasírujte pokožku celého tela. Používajte masážnu rukavicu, ktorá sa postará o stimulujúci pílingový efekt a zároveň podporí prekrvenie kože. Takýmto spôsobom zároveň odbúrate aj prejavy celulitídy. Popri rukavici je veľmi účinné používať aj masážnu kefu. Na výber máte s typov s rôznymi štetinami, niektoré sú hrubšie, iné zase tenšie. Masáž kefou si doprajte tri razy do týždňa, nasucho si masírujte pokožku približne 5-10 minút.

 

Ideálnou dobou na takúto podpornú masáž je ráno. Začnite od nôh – od chodidiel a postupujte vyššie, na záver pomasírujte ruky.