Ktorá žena by netúžila mať krásne hladké nohy – najlepšie na dlhý čas. Ale nie vždy to ide podľa našich predstáv. Ráno sme dokonalé a po obede by sme si najradšej nohy rozškriabali do krvi. Veľa urobí aj to, či používame gél, alebo peny na holenie. Pena na holenie môže zabezpečiť komfort i po holení Vašej jemnej pokožky. Žiletky po len mokrej pokožke môžu síce oholiť dostatočne, ale narušia kožu a tá je citlivejšia a chĺpky môžu zarastať. Preto Vám odporúčame zainvestovať ako do kvalitnej žiletkovej výbavy, tak i do starostlivosti po holení.

Často sa nám pri holení stane, že nemáme ani tak problém s podráždenou pokožkou, ako skôr s tým, že nám zarastajú chĺpky. Je to nepríjemné a nevyzerá to dobre.  Preto prinášame pár tipov, ako byť príťažlivá a sexi bez problémov s chĺpkami.

Po holení je skvelé osušiť si dokonale svoje nôžky a naniesť na ne púder, alebo olej. Niektoré ženy odporúčajú použiť iba olej na osušenú pokožku, iné si zas púdrový zásyp nevedia vynachváliť. Záleží asi len na type Vašej pokožky.

 

Najlepší čas na holenie?

Pre čo najlepší efekt vyskúšajte holenie alebo depiláciu vo večerných hodinách. Večer je totiž pokožka lepšie pripravená a tak po celej procedúre si oblečte prírodné materiály, ktoré vám nebudú dráždiť pokožku.

Bez zarastania?

Už na našom trhu dostať kúpiť rôzne prípravky, ktoré hneď po oholení alebo depilácií chĺpkov vedia zaručiť minimalizovanie zarastania a tak vám zabezpečiť komfort pokožky na dlhý čas.

Je to ale veľmi individuálne. Rôzne krémy a gély môžu pôsobiť rozdielne na váš typ pokožky, a záleží aj na kvalite prípravku.

Žiletka, holiaci strojček, vosk?

Áno, veľmi záleží aj na tom, aký spôsob si vyberiete.  Niektoré ženy milujú holenie, ale efekt nie je želaný. Preto si zvážte, aký spôsob si sami zvolíte, po prípade skúste vyskúšať i to, čoho sa roky bojíte.


Inga