Teplé letné počasie a slnečné dni vyháňajú všetkých na výlet, dovolenku, zájazd či jazykový pobyt. Celý svet cestuje za oddychom a relaxom, ktorý má rozličné podoby. Či už trávite voľné dni pri mori, alebo dovolenkujete aktívne a dobrodružne, mali by ste vždy myslieť aj na svoje zdravie. Máme pre vás tipy, čo si so sebou pribaliť do kufra, aby bola dovolenka bez problémov.

Hygiena

Počas cestovania, ale aj na samotnej dovolenke v meste či na pláži je dôležité dodržiavať hygienu. Čisté ruky sú základom, veď nimi si vkladáme do úst jedlo, ale aj sa dotýkame druhých ľudí. Nie vždy je však poruke možnosť umyť si ich. Dobrou pomôckou je antibakteriálny gél, ktorý je dostupný v malých baleniach, a preto ho môžete mať so sebou kdekoľvek. Stačí si na dlane naniesť malé množstvo a rozotrieť. Okrem antibakteriálneho gélu pomôžu aj vlhčené utierky.

Drobné poranenia

Niekedy stačí sekunda a poranenie je na svete. Nemusí pritom vždy ísť o zlomeninu, to by bol ten horší prípad. Život vie znepríjemniť aj záder, menšie porezanie či odretá koža. Majte so sebou dezinfekčný sprej, ktorým postihnuté miesto vyčistíte, a náplasť, ktorou ranku prikryjete, aby sa do nej opäť nedostala nečistota.

Trávenie

Mnoho ľudí, najmä žien, má počas dovolenky problémy s trávením. Zmena prostredia, vysoké teploty, zmena denného režimu, toto všetko sa môže prejaviť aj nechutenstvom, nadúvaním, hnačkami, alebo naopak zápchou. Preto kamkoľvek sa vyberiete, majte so sebou vždy fľašu s vodou a dostatočne pite. Voda je prvou pomocou tak pri hnačkách, kedy ju telo potrebuje, keďže ju vo väčšom množstve odplavuje von, ale aj pri zápche, kedy zase zriedi obsah čriev, čím vyprázdnenie uľahčí. Okrem čistej vody je skvelou voľbou šťava z aloe vera, ktorá je dokonalým balzamom na celý tráviaci systém. Zaručený efekt má taktiež Chlorella, riasa,  ktorá zlepšuje krvný obraz, urýchľuje hojenie rán, podporuje trávenie a metabolizmus a zároveň bráni zápalom. V bohatom množstve ju obsahujú kapsule Ma défense.

Ochrana pred slnkom

Samozrejmosťou na dovolenke je krém na opaľovanie s dostatočným ochranným faktorom, ale aj regeneračný krém po pobyte na slnku. Natierajte sa aj niekoľkokrát denne, aby ste svoju pokožku ochránili pred

vysúšaním a starnutím. Regenerujte sa aj zvnútra, pretože len harmónia vnútorného prostredia vyžaruje navonok v podobe atraktívneho a príťažlivého vzhľadu 🙂 Ako na to sa dočítate na tomto internetovom odkaze.