Leto je obľúbeným ročným obdobím. Užívame si slnko, teplo a chvíle pohody v prírode, na výletoch či pri vode. Slnečné lúče v kombinácii s teplom sa však vedia postarať aj o komplikácie, ktoré si môže odniesť naše zdravie. Máme pre vás tipy, ako si aj počas leta zachovať krásne a zdravé vlasy i pokožku tváre a celého tela.

Vlasy

Krásne vlasySo stúpajúcou teplotou za oknami rastie aj potreba starostlivosti o vlasy. Veď práve počas leta sú vlasy vystavované nie veľmi prospešným podmienkam. Teplo a slnko ich vysušujú, chlórová voda v bazénoch ich tiež namáha, nehovoriac o častom fénovaní na konci návštevy kúpaliska či aquaparku. Keď sa k tomu pridajú stylingové prostriedky, ktoré denno-denne používa nejedna žena, niet sa čo čudovať, že sú vlasy v lete namáhane viac, než v ktoromkoľvek inom ročnom období. Práve preto je veľmi dôležité dopriať im poriadnu dávku regenerácie, výživy a hydratácie. Stavte na kvalitné oleje na vlasy, vyživujúce balzamy, masky a kúry na vlasy. Používať môžete aj kondicionéry v spreji, ktoré sú veľmi praktickými pomocníkmi. Pravidelne si robte vlasové zábaly, ktoré necháte pôsobiť aspoň polhodinu a potom dôkladne zmyjete vodou.

Pokožka

Počas horúcich letných dní naše telo produkuje pot. Tým sa z neho odstraňuje voda, na čo pokožka reaguje buď tým, že sa vysuší, alebo, naopak, začne produkovať veľa mazu. Hydratácia, dôkladné čistenie a píling sú preto viac než namieste. Chráňte svoje telo pred slnkom jemnými krémami s dostatočným ochranným faktorom, ale skvelo poslúžia tiež mlieka s upokojujúcimi zložkami, ako je napríklad aloe vera alebo vitamín E.

Všestranný kokos

Používa sa nielen do koláčov, alebo ako neodmysliteľná surovina osviežujúcej letnej piňa kolády, ale je veľmi účinný aj ako prostriedok na kožu. Kokosový olej sa rýchlo vstrebáva, krásne vonia a výborne pokožku regeneruje. Preto je vhodný po opaľovaní, ale tiež napríklad ako balzam na pery.

Dokonalé nohy

krásne nohyLeto ide ruka v ruke s odhaľovaním tela, obliekame si sukne, šaty, šortky a plavky, čím všetkým naokolo dávame do pozornosti svoje nohy. Ktorá žena by nechcela krásne opálené a dokonalo hladké nohy? V lete však môže pokožka na holenie reagovať podráždením, preto si treba dávať pozor. Kožu totiž netreba iba holiť, ale treba sa o ňu aj poriadne starať a účinne ju regenerovať. Či už sa rozhodnete pre depiláciu alebo vezmete do ruky žiletku, nechajte si odstraňovanie chĺpkov na večer. Počas noci tak bude mať pokožka dostatok času na regeneráciu a upokojenie. Ak vám pri holení vzniknú drobné ranky, v žiadnom prípade s nimi nechoďte do bazéna. Chlórová voda by ich mohla zhoršiť a navodiť až zápal. Po každom holení sa odporúča natrieť si pokožku ošetrujúcim gélom.


Paula