Objavili sme dôvod, prečo sa vám nedarí schudnúť!

Cítite sa malátna, nič sa vám nechce a netrávi vám? Možno je dôvodom obyčajná voda! Áno, práve tá zabezpečuje život, a práve tá vás môže osviežiť, dodať energiu a pomôcť vám schudnúť. Ide to, a veľmi jednoducho. Denne by ste mali vypiť aspoň 3 – 4 litre vody – čistej, neochutenej – najlepšej takej z vodovodu. Nemali by ste do tohto objemu rátať minerálky, džúsy a už vôbec nie kávu!

Ak si dáte pohár kávy, mali by ste ho minimálne zapiť ďalším pohárom vody.  Káva vás odvodní a navyše sladená nemusí pôsobiť vôbec osviežujúco. Veď si to zrátajme: ak vypijete 3 kávy za deň, a do každej dáte minimálne 2 lyžičky cukru, máte to 6 lyžičiek do dňa, a nebodaj si do kávy ešte prilejete mlieko. Sú to ďalšie kalórie navyše a to vôbec nepomáha vašej snahe schudnúť. Preto vám prinášame pár rád:

Ak kávu, tak…

Bez cukru!

Viem, že teraz ste sa zhrozili, že také horké by to nechutilo nikomu, ale skúste len nahradiť biely cukor, niečím menej klasickým. My odporúčame med – horský, lesný, agátový – je to v podstate jedno, ak je kvalitný. Druhou alternatívou je trstinový cukor. Je lahodný, a skoro nepoznať rozdielnu chuť. Avšak dbajte na to, aby bol naozaj trstinový! Existuje totiž i hnedý cukor – ale ten vôbec nemusí byť s trstiny.

Bez mlieka!

Ďalšia katastrofická správa pre vás? Nemusí to byť až také zlé. Použite buď nízkotučné mlieko, alebo rovno skúste rastlinnú náhradu. Ryžové mlieko, kokosové alebo mandľové.

Je ich nespočet a chutia naozaj skvelo! Neveríte? Vyskúšajte.

A hlavne, nezabúdajte piť vodu! Je skvelá ako osvieženie, a naozaj vám pomôže s kilami navyše.

Ak nezvládate vypiť toľko vody len takej čistej – skúste si do nej pridať pár plátkov citróna, alebo odšťaviť limetku, či pomaranč.

Tešte sa s nového: vyskúšajte rozmixovať do vody kúsok malín, jahôd alebo hrozna. Chuť bude iná, no stále lepšia zdravšia varianta sladených nápojov.

 


Inga