Drobné ovocie sfarbené do ružovofialova, ktoré milujeme všetci. Bez malín si leto azda nemožno predstaviť. Ak aj vy patríte k tým, ktorí si maliny radi doprajú, robíte veľmi dobre. Maliny sú totiž nielen plné vitamínov, ale zároveň vynikajúco pomáhajú pri chudnutí. Čo ste o nich ešte nevedeli?

 

Malé plody s veľkou silou

Maliny sú ovocím, ktoré veľmi rýchlo zmizne zo stola. Môže za to ich osviežujúca chuť. Sú bohaté na cenné látky, ako vápnik, fosfor, železo, draslík, vitamín C, karotén či vitamíny skupiny B. Farbivo obsiahnuté v malinách patrí medzi najsilnejšie antioxidanty. Vďaka tomu sú účinné v mnohých oblastiach – posilňujú pokožku a vlasy, podporujú správnu funkciu imunitného systému, pomáhajú pri zápalových ochoreniach a tiež pri horúčke.

Malinový ketón – skvelý pomocník pri chudnutí

Každý, kto sa usiluje zhodiť nejaké tie kilá, alebo si vyformovať a spevniť postavu, vie, že k trvalým úbytkom hmotnosti vedie iba obmedzenie energetického príjmu, zvýšenie výdaja, a teda zlepšenie metabolizmu. Práve tu sa osvedčil prírodný extrakt z malín, ktorý sa nazýva malinový ketón. Nielenže potláča chuť do jedla, ale veľmi efektívne vplýva na spaľovanie tuku, naštartuje a zrýchľuje metabolizmus. Popritom vás zbaví únavy a dobije energiou. Za všetkým stojí súvis malinového ketónu s hladinou adiponektínu v tele. Adiponektín je hormón, ktorý produkujú predovšetkým bunky podkožného tuku. Čím viac tohto hormónu človek má, tým menej tuku sa na neho „nalepí“. Adiponektín totiž znižuje hladinu cukru v krvi a zvyšuje metabolizmus tým, že podporuje spaľovanie tukov vo svalových bunkách. Malinový ketón má pritom na hladinu adiponektínu v tele výrazne priaznivý vplyv.

Výživový doplnok je efektívnejší

Môžete si povedať, že k doplneniu potrebných látok samotné konzumovanie malín stačí. Netvrdíme opak, avšak ak by ste chceli získať dostatočné množstvo ketónov z malín, ktoré telo potrebuje na spaľovanie tuku a chudnutie, museli by ste denne zjesť až 40 kg malín. Práve preto, že to nie je reálne, je výhodné a efektívne užívanie ketónu vo forme výživového doplnku. Okrem iných cenných látok malinový ketón obsahujú aj kapsule Ma défense.

 

 


Paula